Struktūrinė osteopatija nukreipta atramos – judėjimo sistemai stiprinti ir gydyti, veikiant stuburą, sąnarius, raumenis, raiščius, fascijas. Atstatomas kūno struktūrų judrumas ir teisinga padėtis, koreguojami stuburo slankstelių iškrypimai, šalinami stuburo, sąnarių ir raumenų skausmai. Siekiama rankomis paveikti kūno anatominę struktūrą tam, kad atstatytų teisingą kraujo cirkuliaciją ir funkcinius blokus.
Nuo osteopatijos atsiradimo jos metodikos žymiai nepakito, tik buvo papildytos ir patobulintos, siekiant saugumo ir efektyvumo. Pacientai ateina varginami nugaros skausmų, chroniško nuovargio, nusilpusio imuniteto ir kitų sveikatos problemų. Daugelis pastebi, kad jau pirmuosiuose struktūrinės osteopatijos seansuose jų būklė žymiai pagerėja.
Ligų kiekis, kurias sėkmingai gydo struktūrinė osteopatija, yra didžiulis. Ji gydo traumų pasekmes, stuburo susirgimus, galvos skausmus, neuritus, artritus, miego sutrikimus. Struktūrinė osteopatijos terapija yra efektyvi gydant stuburo susirgimus (skoliozė, artrozė, artritas) ir laikysenos sutrikimus. Minkšto poveikio dėka, struktūrinė osteopatija gali būti naudojama sergant radikulitu, cervikalgija, tarpslankstelinių diskų išvarža, sėdimojo nervo uždegimu.
Jeigu kraniosakralinės osteopatijos darbo objektas yra galva, visceralinės vidaus organai, tai struktūrinė osteopatija užsiima stuburu ir atramos judejimo aparatu.Tačiau būtent stuburui skiriamas didžiausias dėmesys, kadangi jis yra savotiška sankaupa ir viso žmogaus judėjimo aparato pagrindas.
Verta pabrėžti, kad įvairių osteopatijos krypčių metodai negali būti naudojami atskirai. Pavyzdžiui, jei jus vargina galvos skausmai, jums nepakaks vien kraniosakralinės osteopatijos terapijos. Gydymas ir profilaktika turi būti vientisa ir aprėpti visus žmogaus kūno organus ir sistemas, neardant vientisumo principo. Skirdamas gydymą, osteopatas iš pradžių pilnai diagnozuoja, o tada skiria kompleksinę terapiją visam organizmui.